Co daje izolacja termiczna poddasza?

Co daje izolacja termiczna poddasza?

Izolacja termiczna domu, a w szczególności poddasza to temat, który w ostatnim czasie stał się niezwykle popularny. Dlaczego tak wiele osób decyduje się na zainstalowanie termoizolacji? W naszym dzisiejszym artykule zaprezentujemy ci kilka istotnych korzyści, które wiążą się z wybraniem tego rozwiązania!

Niższe rachunki za energię

Dzięki zamontowaniu izolacji termicznej w naszym domu zostaje więcej ciepła. Dlaczego? Ponieważ specjalne materiały ograniczają ciepło ulatujące przez wszelkie nieszczelności. Powietrze najczęściej ucieka przez drzwi, okna, dach czy ściany. Z tego powodu istotne jest zainstalowanie izolacji we wszystkich tych elementach. Najbardziej istotne z punktu widzenia energetyki jest jednak ocieplenie poddasza, ponieważ to właśnie przez nie ulatuje najwięcej ciepła zgromadzonego wewnątrz budynku. Wówczas konieczne jest bardziej intensywne ogrzewanie poszczególnych pomieszczeń, co oczywiście przekłada się na wyższe koszty eksploatacyjne.

Dbałość o środowisko naturalne

Termomodernizacja to również istotne wsparcie dla ekologii i naszego środowiska naturalnego. Jeśli bowiem w danym budynku zapotrzebowanie na energię cieplną jest niższe, do atmosfery przedostaje się mniej dwutlenku węgla oraz innych szkodliwych związków, które produkowane są np. podczas spalania węgla. Co więcej, nowoczesne materiały termoizolacyjne są skonstruowane w taki sposób, aby w razie potrzeby mogły zostać szybko i sprawnie rozłożone i poddane recyklingowi. Większość z nich produkowana jest właśnie z surowców wtórnych.

Lepszy komfort życia domowników

Jeśli w naszym domu jest ciepło, codzienne funkcjonowanie staje się bardziej komfortowe i przyjemne. Nikt z nas nie lubi w końcu zasypiać w chłodnej sypialni, czy sprawdzać temperaturę i regulować termostat co kilkadziesiąt minut. Nieszczelności w dachu, ścianach czy innych elementach konstrukcyjnych domu sprawiają, że domownicy narażeni są na drastyczne spadki temperatury. To nie wszystko! Brak odpowiednio zamontowanej izolacji termicznej sprawia, że ściany budynku są wyjątkowo narażone na powstawanie różnego rodzaju grzybów, pleśni i nieestetycznych plam. Niedocieplony budynek nie jest bowiem w żaden sposób zabezpieczony przed gromadzącą się wilgocią, która szczególnie upodobała sobie przestrzenie znajdujące się właśnie w okolicy poddasza.

Teraz już wiesz, dlaczego warto zainstalować termoizolację poddasza. Co ważne, możesz wykonać ją samodzielnie, dlatego czym prędzej zamów wszystkie niezbędne materiały, załóż swoje trzewiki robocze i bierz się do pracy!